BYD Yuan UP
BYD Yuan UP

Build Your Dreams (BYD) , Yuan Up adlı yeni kompakt SUV’un ilk tanıtımını yaptıktan sadece bir hafta sonra, yeni EV’nin dış görünüşünün ilk resmi görüntülerinden birkaçını yayınladı. 14.000-20.000$ aralığında fiyatla gelmesi beklenen BYD Yuan Up, Dünyadaki pazarlara kolaylıkla ulaşabilecek son derece uygun fiyatlı bir model olma yolunda ilerliyor.

2023 yılında EV satış tacını uzun süredir lider olan Tesla’dan almasına rağmen BYD, Çin dışında nispeten bilinmeyen bir marka olmaya devam ediyor. Firma Avrupa ve Kuzey Amerika’da bir imaj sorunu yaşadığını biliyor ve yeni pazarlara daha cazip modeller ihraç ederek hikayeyi değiştirmeye çalışıyor.

Macaristan’ın gelecekte Avrupa pazarına yönelik elektrikli araç üretimine ev sahipliği yapacağı düşünüldüğünde, BYD, şu anda Mercedes-Benz ve Volkswagen gibi eski AB otomobil üreticilerinin işgal ettiği yönetici sınıfının tavanını aşmaya kararlı görünüyor ve fiyat rekabetçiliğini de koruyarak en göze çarpan özelliği olarak öne çıkıyor. Düşman Tesla.

BYD, genişleme çabaları sayesinde bu yıl en az 4 milyar dolar net gelir elde etmeyi bekliyor ve Japonya ve Avrupa da dahil olmak üzere dünya çapındaki pazarlarda yeni elektrikli araç serisine büyük ölçüde güvenecek. BYD’nin hedefine ulaşmaya yardımcı olacağını umduğu EV’lerden biri, 2021’de piyasaya sürülen ve  Dolphin gibi marka altındaki diğer EV’leri destekleyen e-Platform 3.0’daki ilk A0 sınıfı SUV olan Yuan Up SUV’dur .

Ocak ayında BYD, Avrupa’da Atto 3 olarak da bilinen Yuan Pro ve Yuan Plus’a katılan Yuan Up SUV’un  gölgeli bir teaser görüntüsünü yayınladı . Bugün, Çinli otomobil üreticisi aydınlatmayı açtı ve yaklaşmakta olan kompakt SUV’nin sağlam ancak nispeten sade bir dış cephesini gösteren altı ek fotoğrafını yayınladı. Bir göz atın.

BYD, yeni Yuan Up kompakt SUV’una bir bakış

Bazıları için sevimli ve havalı, çoğu için yeterli ve muhtemelen uygun fiyatlı olan Yuan Up, A0 sınıfına özgü kompakt bir kaplama alanında geleneksel SUV tasarım öğelerine sahiptir. A0 genellikle 2,2 ila 2,5 metre (7,2-8,2 fit) arasındaki dingil mesafesi uzunluğunu ifade eder ve Yuan Up bu kategoriye uymalıdır.

BYD yeni Yuan SUV’un boyutları

Her ne kadar BYD yeni Yuan SUV’un boyutlarını henüz açıklamamış olsa da, Çin’deki bir mevzuat başvurusunda aracın 4.310 mm uzunluk, 1.830 mm genişlik ve 1.675 mm yükseklik ile 2.620 mm dingil mesafesiyle (Dolphin kardeşinden biraz daha büyük) geleceği belirtildi.

Bu hafta Çin’deki yerel basında çıkan haberlere göre, BYD Yuan Up’ın tek bir elektrik motoruyla çalıştırılacağı ve üç farklı versiyonda sunulacağı ve bunların hepsinin 401 km (249 mil) menzil sunacağı belirtildi .

Raporlarda ayrıca bayilerin BYD Yuan SUV’un üç versiyonu için sırasıyla 120.000 RMB (16.900 $), 125.000 RMB (17.600 $) ve 130.000 RMB (18.300 $) ödeyeceği belirtiliyor. 

 Nihai fiyatlandırmanın nereye varacağı veya BYD’nin yeni modeli Avrupa dışındaki diğer pazarlara sunmayı planlayıp planlamadığı hakkında henüz bir bilgi yok, ancak bu fiyat noktasında Yuan Up gibi kompakt bir SUV iyi bir performans sergileyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery Tiggo 4

Chery’nin Yeni Modeli Tiggo 4 Pro, Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor. Ortalık iyice kızışacak?

Türkiye’ye gelmesi beklenen Chery Tiggo 4 Pro’nun dikkat çeken özellikleri,

Dongfeng, Yenilikçi Sodyum İyon Bataryalı Nammi 01 Modelini Piyasaya Sürüyor

Çinli otomotiv devi Dongfeng Motor, 17 Kasım’da başlayacak Guangzhou Otomobil Fuarı’yla eşzamanlı…
Byd yangwang u7

BYD’nin YangWang U7 Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

Tesla’nın dünyanın en büyük EV üreticisi unvanını çalmakla yetinmeyen BYD, şimdi de Musk’un en…
Byd ucuz Ev Seagull

BYD, fiyat savaşını körüklemek için başlangıç ​​fiyatı 10.000 doların altında olan daha ucuz Seagull elektrikli otomobilini piyasaya sürdü

BYD Seagull EV Honor Edition , önceki modelden %5 daha ucuz olan 9.700 dolardan (69.800 yuan) başlıyor.