Nio Et7
Nio Et7

Geçtiğimiz pazar sabahı, NIO CEO’su William Li, uzun bir yolculuğa çıkmak için Şangay’dan yola çıktı, bu sefer NIO ET7’nin 150 kWh kapasiteli bataryasını test etmek amacıyla. Yolculuk, hava sıcaklığının 12 santigrat derece olduğu bir sabahda gerçekleşti ve ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Nio ET7 Menzil Testi

Yaklaşık 14 saat süren ve Weibo üzerinden canlı olarak yayınlanan bu yolculuğun amacı, 1000 km barajını aşabilmekti. Gün sonunda, 83.9 km/s hız ortalamasıyla 13.2 kWh/100km enerji tüketimi kaydedildi ve aracın şarjının hâlâ %3 olduğu görüldü. Ancak, araç göstergesinde belirtilen toplam mesafe 1044 km iken, gerçekte 957 km olarak görüldü.

Nio ET7

NIO, 2021 yılında tanıttığı yarı-hâl katı batarya ile NIO ES8 modeline güç vermişti ve önceki testlerde ET7’nin 1145 km’lik bir yolculuk yapabilme yeteneği göstermişti. Bu batarya paketi, 575 kg ağırlığıyla birlikte 360 Wh/kg enerji yoğunluğuna sahiptir. İlginç olan ise bu bataryanın, NIO’nun mevcut modellerinde kullanılan diğer bataryalarla aynı boyutlara sahip olmasıdır. Yani, bu batarya paketinin mevcut modellere entegre edilmesi mümkündür.

Ancak, bu teknolojinin maliyeti oldukça yüksektir. NIO Başkanı Qin Lihong’un açıklamasına göre, batarya paketi tek başına 38 bin € (1.2 milyon ₺) fiyatına sahiptir. Bu bataryanın seri üretimi, önümüzdeki nisan ayında başlayacak ve ilk olarak EL6 modelinde kullanılmaya başlanacak. Ayrıca, önümüzdeki hafta tanıtılacak olan amiral gemisi model ET9’un da bu yüksek kapasiteli batarya paketini kullanması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
mini-countryman-ev

2024 Mini CountryMan EV tanıtıldı! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Yepyeni bir elektrikli otomobil olan Mini CountryMan EV, Mini tarafından tanıtıldı. Elektrikli…
Honda Dongfeng Linxi L

Honda’nın Yeni Elektrikli Sedanı Lingxi L

Bu yılın sonuna doğru satışa çıkması planlanan yeni Lingxi L EV, 215 bg gücünde, LFP pillere sahip ve Honda Civic’e benzer boyutta.
Byd Yeni Ev

BYD’nin 10.000 doların altında başlayan yeni EV’si sektörde korku yaratıyor!

BYD’nin “Lamborghini mini” lakabını alan yeni EV’si ABD’de satılmasa da Amerikalı otomobil üreticileri de ürkütüyor.

Volvo Cars, EX30 Modeli Üretiminde Çin’den Sonra Ghent Fabrikasını da Devreye Alıyor

Volvo Cars, bu yılın başlarında tanıttığı EX30 modeliyle Zhangjiakou, Çin’de üretime başladı.…