Range Rover
Range Rover

Range Rover’ın ilk EV’si piyasaya sürülmeye yaklaşırken, tamamen elektrikli araç şimdiden heyecan yaratmaya başladı. Şirkete göre, yeni elektrikli Range Rover’ın bekleme listesinde 16.000’den fazla alıcısı var.

Range Rover’ın ilk EV’si piyasaya sürülmeden önce heyecan yaratıyor!

Range Rover nihayet Aralık ayında siparişlerin açılmasının ardından merakla beklenen EV’ye dair bir fikir verdi .

Otomobil üreticisi, ilk EV’sinin “şimdiye kadar yaratılmış en sessiz ve en rafine Range Rover” olmasını bekliyor. Mevcut gazla çalışan modeli temel alan elektrikli Range Rover, ikonik İngiliz tasarımını ve her yere gidebilme özelliklerini koruyor.

Range Rover, çekme, sudan geçme ve arazi teknolojisinin “diğer tüm lüks elektrikli SUV’ları geride bırakacağını” garanti edeceğini söyledi. Lüks bir kabin, minimalist tasarım ve arazi yetenekleri dahil olmak üzere klasik Range Rover unsurları korunmuştur. Ancak emisyonlar olmadan.

Yeni EV, V-8 motorlu Range Rover’a benzer performansa ve her türlü arazi kabiliyetine (daha fazla olmasa da) sahip olacak.

Range Rover, yeni modeli aşırı sıcaklıklar, tüm sürüş koşulları ve araziler ve 850 mm’ye (33″) kadar sularda ilerleme dahil olmak üzere bugüne kadarki en sıkı programıyla test etti.

800V mimarisine sahip Range Rover Electric, hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Elektrikli model, hafif ve genişletilmiş menzilli PHEV Range Rover ile birlikte Solihull, İngiltere’deki fabrikasında üretilecek.

Piller ve elektrikli tahrik üniteleri, JLR’nin Wolverhampton, İngiltere’deki yeni Elektrikli Tahrik Üretim tesisinde monte edilecek.

Şirketin en son güncellemesine göre Range Rover’ın ilk EV’sinin bekleme listesinde halihazırda 16.000 alıcı var. JLR, siparişlerin Aralık ayında açılmasından bu yana “güçlü ilgi” bildirdi.

Şirket, Range Rover elektrikli prototiplerinin halka açık yollarda test edildiğini, orta boy elektrikli SUV ve yeni Jaguar prototiplerinin ise geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

JLR, yeni kurumsal kimliğinin bir parçası olarak geçtiğimiz yıl aralarında Range Rover, Defender, Discovery ve Jaguar’ın da bulunduğu farklı alt markalara ayrıldı . Reimagine stratejisi kapsamında Jaguar tamamen elektrikliye geçiş yapacak, diğer üç marka ise 2030 yılına kadar birer elektrikli model piyasaya sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Honda, Tesla Cybertruck İlhamlı Yepyeni Bir Elektrikli Otomobil İle Sürprize Hazırlanıyor

Honda, elektrikli otomobil pazarına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor ve CES 2024’ün…

Yüzde 100 yerli elektrikli Yerli araç : Amperino

“Bursa’da 6 yatırımcının bir araya gelmesiyle oluşturulan yerli araç, fuar ziyaretçilerinden büyük…

Tesla, Model Y fiyatını biraz artırdı

Tesla, bugün popüler Model Y Uzun Menzilli modelinin fiyatını artırdı; bu da…
Mini Cooper Ev

2024 Mini Cooper EV tanıtıldı! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Mini, son modeli olan tam elektrikli Cooper’ı tanıttı. IAA 2023 fuarında resmi…