citroen ami
citroen ami

Citroën Ami, Türkiye’de büyük bir başarı elde ederek dünyada en çok satılan üçüncü ülke konumuna yükseldi. Mobilite konusunda erişilebilir modeller sunan Citroën, 2023 yılında gerçekleştirdiği 63,153 adetlik rekor satışla globalde 3. sıraya ulaştı. Citroën Türkiye, aynı zamanda geçen yılı “Türkiye’de En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç markası” olarak tamamladı.

Citroën Ami, Türkiye’de online satış kanallarından sunulan ilk model olma özelliğini taşıyor. Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de ise bireysel müşterilere sipariş açılan bu model, kısa sürede büyük bir satış başarısı elde etti.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, Citroën Ami’nin 2023 yılında 2,848 adetlik satışla Türkiye’yi dünya genelinde en çok Ami satılan üçüncü ülke yaptığını açıkladı. Ayrıca, Türkiye için özel olarak ayrılan kontenjanın tamamının sadece 40 dakikada tükenen Citroën My Ami Buggy modelinin başarı hikayesine de vurgu yaptı.

Şehir içinde özgürce ulaşımın yeni adı: Citroen Ami!

Alkım, Citroën Ami’nin elektrikli mobilitenin ulaşılabilir çözümlerinden biri olduğunu belirterek, “Citroën Ami, sıfır emisyon değerine sahip tamamen elektrikli yapısıyla tüm kent merkezlerine özgürce erişim imkânı sağlarken, aynı zamanda sessiz ve dingin bir sürüş deneyimi sunuyor” dedi.

Citroën Ami Menzili

Citroën Ami, 100% elektrikli olup, 45 km/saat hıza ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüş sunan dört tekerlekli bir bisiklet özelliği taşıyor. Ayrıca, tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar sürüş menziline sahip olan Ami, 5.5 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryası ile kolayca şarj edilebiliyor.

Citroën Türkiye’den Atma! Hareketine Tam Desteğe Devam

Citroën Türkiye, sadece çevre dostu bir araç sunmakla kalmayıp, çevresel farkındalığı artırmaya yönelik sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor. “Atma!” hareketine destek sağlayan Citroën Türkiye, ATMA Derneği’ne Ami modeliyle katkıda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Volkswagen’in 25.000 euro’luk ucuz elektrikli otomobili 2026’ya ertelendi!

Volkswagen’in 27.000 $ (25.000 €) değerindeki ID 2all EV’sini bekliyorsanız , biraz daha beklemeniz gerekebilir. Yerel basında çıkan bir habere göre Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli otomobilin seri üretimini erteliyor.

Honda, Elektrikli Motosiklet Arenasında Büyük Hedeflere Yöneldi

Honda, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olarak, ‘Elektrikli Vizyonu’ çerçevesinde elektrikli…

ExxonMobil, Elektrikli Araç Pilleri İçin Lityum Üretimine Giriş Yapıyor

ExxonMobil, Batarya tedarik lideri olmak için ABD’de lityum sondajına başlıyor.
Mercedes eSprinter

Mercedes-Benz’in elektrikli eSprinter 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de!

Yenilikçi elektrikli ticari araç Mercedes-Benz eSprinter, heyecan verici özellikleriyle yakında yollarda olacak.…