Wagoneer S
Wagoneer S

Geçtiğimiz yıl elektrikli araç piyasasına adım atan Jeep, 3 yeni elektrikli modeliyle dikkat çekmişti. Şimdi ise uzun bir bekleyişin ardından merakla beklenen Jeep Wagoneer S modeli ile ilgili detayları paylaştı. Resmi tanıtım öncesi araçla ilgili bir video yayınlayan Jeep, Wagoneer S hakkındaki tüm bilgileri detaylarıyla paylaştı.

Jeep, 2023 yaz aylarında ülkemize Avenger modeliyle giriş yapmış ve geçen sene 3 elektrikli modelini tanıtmıştı. Şimdi ise ikinci elektrikli modeli olan Wagoneer S ile ilgili bilgileri paylaşarak sessizliğini bozdu. Jeep’in elektrikli araç dünyasındaki geleceğini yansıtan Wagoneer S, özellikle performans tarafındaki iddiasıyla dikkat çekiyor.

Jeep Wagoneer S

Jeep Wagoneer S: Performans Canavarı

Wagoneer S, etkileyici bir performans sunarak 600 beygir güce sahip olacak. Bu, aracın verimlilik konusunda oldukça yüksek bir performans sergileyeceği anlamına geliyor. Jeep tarafından paylaşılan bir diğer önemli detay ise aracın 0-100 km/s hızlanma değerinin 3.5 saniye olacağıdır. Wagoneer S, hız, verimlilik ve performans konularında beklentileri karşılamaya aday gibi görünüyor. Ancak, aracın menzil konusundaki bilgiler hala belirsizliğini koruyor. Jeep, bu konuda herhangi bir açıklama yapmazken, yapılan tahminler aracın 400-600 km arasında bir menzile sahip olabileceği yönünde.

Satışa Sunulma Tarihi

Tanıtım öncesi videosunda yer alan detaylara göre, tamamen elektrikli olan yeni model Wagoneer S, ilk olarak 2024 sonbaharında ABD’de satışa sunulacak. Global olarak ise 2024 yılının sonuna doğru tüm dünyada satışa çıkması bekleniyor.

Siz de Jeep Wagoneer S’i nasıl buldunuz? Bu yeni elektrikli model hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz!

Jeep Wagoneer S Teknik detayları

ÖzelliklerDetaylar
MotorTamamen Elektrikli
Güç600 HP
Hızlanma (0-100 km/s)3.5 saniye
Satışa Sunulma Tarihi2024 Sonbahar (ABD), 2024 Sonu Global
Menzil Tahmini400-600 km (Beklenen)
ŞanzımanTek Hızlı (Doğrudan Sürüş)
Şarj SüresiBilgi Yok (Resmi Açıklama Bekleniyor)
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
RENAULT RAFALE E-TECH 4X4-300 HP

Renault Rafale E-Tech 4×4 300 HP, PHEV Crossover Coupe Tanıtıldı!

Arka akstaki ekstra motor, Rafale AWD sağlar, Atelier Alpine donanımı uyarlanabilir Alpine süspansiyona sahiptir ve 22 kWh pil, 100 km. menzili sağlıyor.
dual motor

Elektrikli Araçlarda Dual Motor Nedir?

“Dual motor” ifadesi, elektrikli araçlarda kullanılan bir terimdir ve aracın içerisinde iki…

Ford, Elektrikli Araç Teknolojisini Geliştirmek İçin Auto Motive Power’ı Satın Aldı

Ford, elektrikli araç sahibi olma deneyimini geliştirmek amacıyla son çabası kapsamında Auto…

Tesla Cybertruck Teslimatları Başladı: İşte Özellikler ve Fiyatı!

Tesla, temel sürüm için 61.000 dolardan başlayan fiyatlarla 470 mil (756 km)…