Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye pazarında satılan Model Y modelinin batarya değişim maliyetini 490 bin TL olarak açıkladı. Bu konuda bilgi veren Türk YouTube yayıncısı Engin Özören’e göre, Model Y’nin batarya değişim maliyeti 390 bin TL olarak belirlenmiş ancak işçilik masrafları eklenince bu miktar 490 bin TL’yi bulabiliyor.

TESLA MODEL Y’NİN BATARYA DEĞİŞİM ÜCRETİ: 490 BİN TL

Elektrikli araç sahipleri için önemli bir konu olan pil değişimi, belirli bir kullanım süresi sonrasında gündeme gelebilmektedir. Bu nedenle Türkiye’deki Tesla kullanıcıları, Model Y’nin batarya değişim ücretini merak etmekteydi.

Engin Özören’in paylaştığı bilgilere göre, Model Y’nin Türkiye’deki batarya değişim maliyeti 390 bin TL olup, bu miktarın işçilik masrafları dahil edildiğinde 490 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Tesla’nın Türkiye pazarındaki satış fiyatları 2 milyon 252 bin TL’den başlamakta olup, bu da batarya değişim ücretinin aracın fiyatının yüzde 21’ine kadar çıkabileceği anlamına gelmektedir.

Tesla, 2023 Nisan ayında Model Y ile Türkiye pazarına giriş yapmış ve kısa sürede ülkede en çok satan elektrikli otomobil markalarından biri haline gelmiştir. Ayrıca Tesla’nın Türkiye destek sayfasında, garanti süresince minimum %70 batarya kapasitesini koruma taahhüdü bulunarak 8 yıl veya 160 bin kilometre garanti süresi sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
RENAULT RAFALE E-TECH 4X4-300 HP

Renault Rafale E-Tech 4×4 300 HP, PHEV Crossover Coupe Tanıtıldı!

Arka akstaki ekstra motor, Rafale AWD sağlar, Atelier Alpine donanımı uyarlanabilir Alpine süspansiyona sahiptir ve 22 kWh pil, 100 km. menzili sağlıyor.
Tesla Roadster

Tesla ‘tamamen açık kaynaklı’ orijinal Roadster tasarımı ve mühendisliği, Ar-Ge belgelerini yayınladı

Tesla, orijinal Roadster tasarımını ve mühendisliğini “tamamen açık kaynak” haline getirdi ve…
Renault Scenic E-Tech

Dünyada yılın otomobili Renault Scenic E-Tech oldu!

2019’dan bu yana unutulmuş olan Scenic, 2024 Dünyada Yılın Otomobili ödülünü göz kamaştırıcı bir performansla 329 puanla kazandı. BMW 5 Serisi ise nefes kesen bir rekabetle ikinci sırayı alarak 308 puanla zirveye yaklaştı. Üçüncü sırada ise 197 oy ile Peugeot 3008 bulunuyor.
BYD Qin Plus EV

BYD Qin PLUS EV, konfor ve performansı birleştiren bir seçim!

Bugün sizlere Qin PLUS Elektrikli arabasını tanıtacağım , statik performansına bir göz…