Volkswagen‘in 27.000 $ (25.000 €) değerindeki ID 2all EV’sini bekliyorsanız , biraz daha beklemeniz gerekebilir. Yerel basında çıkan bir habere göre Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli otomobilin seri üretimini erteliyor.

Volkswagen’in ID 2all EV üretimi erteleniyor

Alman auto motor und sport dergisinin bir raporu, Volkswagen’in ID 2all modelinin 2025 yerine Mayıs 2026’da seri üretime geçeceğini iddia ediyor.

Değişiklik, AB ülkelerinin otomobiller için mevcut Euro 6 emisyon limitlerini güncellememeyi kabul etmesiyle gerçekleşti. VW ve diğer Avrupalı ​​otomobil üreticileri, on yılın sonuna kadar küçük İYM’li otomobillerin üretimini sonlandırmaya hazırlanıyorlardı.

Volkswagen’in ID 2all EV

VW Binek Araçlar CEO’su Thomas Shaefer, kararın maliyetleri düşürmek olduğunu söyledi. Shaefer, Auto Motor ve Sport’a yeni modeller için öngörülen maksimum satış hacminin yalnızca %80’inin üretim için planlanacağını söyledi.

Geçen yıl yeni siparişlerin düşmesinin ardından VW’nin kapasite fazlası olduğunu da sözlerine ekledi . Shaefer, yeni bir modelin daha yüksek satışlar yaratması durumunda VW’nin talebi karşılamak için ekstra vardiyalar ekleyeceğini açıkladı.

Karar, otomobil üreticilerinin planlanan iyileştirmeler olmadan gazla çalışan araçlar üretmeye devam etmelerine olanak tanıyor.

Volkswagen’in üretim ID 2 all EV’sinin 2025’te hala açıklanması bekleniyor. Ancak ilk yıl muhtemelen sınırlı sayıda model üretecek.

VW, geçtiğimiz Mart ayında uygun fiyatlı ID 2all EV konseptini tanıtmıştı . Elektrikli kapak, VW’nin 450 km’ye (280 mil) kadar WLTP menziline sahip yeni MEB Giriş platformunu temel alıyor.

VW marka otomobillerin baş tasarımcısı Andreas Mindt, giriş seviyesi elektrikli otomobilin “Volkswagen’in yeni tasarım dilinin bir ön izlemesini sunduğunu” söyledi. 

Mindt kısa süre önce ID 2all’ın “geniş” iç mekanının yeni görüntülerini paylaştı .

En iyi özelliklerden biri yeni döner düğmedir. Düğmeyi çevirerek “Klasik” ve “Vintage” dahil olmak üzere sürüş modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Klasik mod Beetle döneminden ilham alırken,

Vintage mod!

VW, ID 2all’ın “Golf gibi geniş” ve “Polo gibi uygun fiyatlı” olduğunu söylüyor. Bu, 2026 yılına kadar piyasaya sürülen on yeni VW EV’den biri olacak. Şirket ayrıca gelecek yıl gelecek bir SUV versiyonunu da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Alman otomobil üreticisi geçen ay ilk kez elektrikli SUV ile ilgili tanıtım yapmıştı . Yüksek sürüşlü model, öndeki ışık çubuğu ve arka tavan spoyleri gibi benzer “ID” tasarım özelliklerini içeriyor gibi görünüyor.

Neredeyse Vhttps://elektrugo.com/ozel-tasarim-volvo-ex30-suv-teknik-ozellikleri-ve-menzili/olvo EX30 benzeri bir tasarıma sahip gibi görünüyor . Volvo’nun en ucuz ve en küçük elektrikli SUV’u bu yıl ABD’de 35.000 $ civarında başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Electrugo’nun Görüşü

Her ne kadar kural değişiklikleri VW ve diğer otomobil üreticilerine elektrikli araç üretimini erteleme kapısını açsa da, bu onları yalnızca daha da geride bırakacak.

Tesla’nın Model Y‘si en çok satan araç (gazlı veya elektrikli) oldu ve bu başarıya ulaşan ilk EV oldu. Tesla ve Çinli EV üreticileri de dahil olmak üzere diğerleri üretimi artırmaya devam ederken, VW’nin üretimdeki gecikmesi önümüzdeki birkaç yıl içinde daha az pazar payına yol açabilir.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Jaecoo 7 Hibrit

Jaecoo 7 Hibrit 1000 km menzille Türkiye’ye Geliyor!

Chery’nin Yeni Markası Jaecoo 7 Türkiye’ye Doğru Yola Çıkıyor.
Hyundai Casper EV

Yeni Hyundai Casper EV. Fiyatı, Menzili ve Teknik Özellikleri

Hyundai‘nin bu yıl Avrupa pazarında tanıtılması planlanan Casper EV, bütçe dostu fiyatı…
Lynk & Co

Lynk & Co Türkiye’ye geliyor!

Ülke çapında yeni düzenlemeler yapılsa da, Çinli üreticilerin Türkiye pazarına girişi devam…

Mercedes, ABD fabrikasında EQS elektrikli SUV üretimini GLC EV ile değiştirecek

Mercedes-Benz, heyecan verici bir değişiklikle, ABD’deki üretim stratejisini revize ediyor. Yeni uzun…