Byd YANGWANG U9
Byd YANGWANG U9

BYD 2024’de bomba gibi girerek dikkatleri üzerine çekti. Klasik araçlara göre çok farklı yetenekler ile algılarımızı değiştirdi. Suda yüzen araba, olduğu yerde zıplayan araba ve yengeç dönüşü gibi yeni kavramlar getirerek, elektrikli otomobil piyasasını alt-üst etti.

YANGWANG U7

U7

Ocak ayında, BYD markasının sedan segmentine giriş yapan YANGWANG U7 tanıtıldı. Sızan bilgilere göre, U7 modeli dört elektrik motorundan 1.300 beygir gücünün (960 kW) üzerinde güç üretecek.

U7

BYD’nin FinDreams biriminden güç alan U7, devasa bir 135,5 kWh’lik LFP batarya paketiyle donatılmıştır. Bu batarya paketi sayesinde U7, 800 km’ye kadar CLTC menziline sahip olacak. Temel versiyonun 720 km ve uzun menzilli versiyonun ise 800 km menzile sahip olacağı belirtiliyor. U7 modelinin fiyatı ise temel versiyon için 140 bin dolar civarında olacak.

YANGWANG U8

Byd YangWang U8
U8

Markanın ilk aracı olarak piyasaya sürüldü ve Aralık ayından itibaren teslim edilmeye başlandı. Bu lüks arazi aracı, 150 bin dolarlık bir başlangıç fiyatıyla tüketicilere sunuluyor. Ocak ayı itibarıyla BYD, Çin genelinde yaklaşık 1.600 adet Yangwang U8 modelinin teslim edildiğini açıkladı.

Byd YangWang U8
U8

BYD’nin YANGWANG U8‘i, 1.200 beygir gücü, tank dönüş yeteneği, lastik patlama stabilizasyonu ve diğer birçok premium özellikle donatılmıştır. Bu özellikler sayesinde her türlü arazi koşulunda üstün performans sergiler. Ayrıca, U8’in acil durumlarda suda yüzerek ilerlemeye yardımcı olan özel bir “amfibi modu” bulunmaktadır.

YANGWANG U9

U9


BYD, lüks Yangwang markası altında üçüncü elektrikli aracı olan YANGWANG U9 elektrikli süper otomobilini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Resmi lansmanı 25 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen YANGWANG U9, markanın en iddialı modellerinden biri olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl, dörtlü motor sistemi ve BYD’nin DiSus araç gövde kontrol sistemine sahip yeni platformuyla tanıtılan YANGWANG U9, BYD etkinliği sırasında “dans hareketlerini” sergileyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

U9

YANGWANG U9‘un ölçüleri, 4,966 mm uzunluğunda, 2,029 mm genişliğinde ve 1,295 mm yüksekliğindedir. İki kapılı coupe tasarımı, Tesla Model S ile benzer boyutlara sahip olsa da biraz daha kısa ve yere daha yakın bir profil sunuyor.

BYD’nin elektrikli süper otomobili, 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında ulaşabilen toplam 1.300 beygir gücü (960 kW) sunuyor.

BYD, 2024 yılında agresif bir genişleme stratejisi izliyor. Sadece yeni lüks elektrikli araçları piyasaya sürmekle kalmıyor, aynı zamanda orta boy SUV’lerden Sea Lion 07 ve Song L gibi modellere kadar çeşitli segmentlerde araçlar sunuyor. Ayrıca, daha düşük maliyetli modelleri olan Dolphin, Atto 3 ve Seal ile yurtdışında da pazar payı kazanmayı hedefliyor.

U9

Türkiye’de elektrikli araçlardan alınan yüzde 54 gümrük vergisi ve diğer vergilerle birlikte, Çin’de 140 bin dolara satıldığı belirtilen YANGWANG U9’un Türkiye’de yaklaşık 13 milyon Türk Lirası civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Togg Yine Zamlandı! İşte zam oranı ve yeni rakamlar

Türkiye’nin kendi milli ve yerli otomobili Togg, son günlerde büyük bir ilgi…
Togg T10X

Isı pompası bile olmayan TOGG yine zamlandı!

Türkiye’nin yerli elektrikli SUV otomobili Togg T10X, fiyatlarında yapılan güncelleme ile gündemde.…
2025 Toyota Camry

2025 Toyota Camry: Gelişmiş Teknolojiyle Yola Devam Ediyor!

Toyota’nın güncellenmiş, yalnızca hibrit özellikli Camry’si, aile sedanlarının hala yaşadığını gösteriyor.
Citroen e-C3

Citroen’un Elektrikli Modeli e-C3 Avrupa’da Satışa Sunuldu. Fiyatı ve Menzili

Citroen, geçtiğimiz yıl duyurduğu e-C3 modelini nihayet Avrupa pazarında satışa sundu. Bu…