Byd yangwang u7
Byd yangwang u7

Tesla’nın dünyanın en büyük EV üreticisi unvanını çalmakla yetinmeyen BYD, şimdi de Musk’un en ünlü elektrikli otomobillerinden biri olan Model S Plaid’e doğrudan rakip oluyor.

BYD‘nin yeni lüks Yangwang markası üçüncü üretim otomobilini tanıttı “U7”

BYD’nin yeni başlatılan YangWang lüks bölümü, tanıtım öncesinde kafa karıştırıcı bir şekilde U6 olarak bilinen amiral gemisi U7’yi kısa süre önce tanıttı. Büyük dört kapılı coupe, YangWang’ın elektrikli ürün yelpazesinde U8 SUV ve U9 süper otomobiline katılıyor ve 1 milyon Yen (140.000 $) gibi yüksek bir fiyatla geliyor.

Özellikleriyle TOGG T10F‘ye Ciddi Rakip

Çarşamba günü resmi WeChat kanalında yayınlanan bir gönderide Yangwang, U7’nin dört elektrik motorundan 1000 bg’den fazla güç aldığını söyledi.

Sportif sedanın kesin boyutları ve teknik özellikleri henüz bilinmese de YangWang, eski Audi tasarımcısı Wolfgang Egger’in hayalini kurduğu kaygan gövdenin 0.195 Cd’ye sahip olduğunu ve bunun onu son derece verimli hale getirdiğini açıkladı. Bu, otoyol yolculukları sırasında (hala bilinmeyen) elektrikli sürüş menzilini maksimuma çıkarmak için kullanışlı olacak, ancak aynı zamanda U7’nin yaklaşık 1.006 hp (1.020 PS / 750 kW) dört motorlu elektrikli aktarma organlarından en iyi şekilde yararlanmasına da yardımcı olacak.

2 comments
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Huawei Luxeed S7

Huawei Chery yapımı Luxeed S7 Teknik özellikleri Menzili ve Fiyatı

Huawei’nin Chery ile birlikte geliştirdiği Luxeed S7, E0X platformunda üretilmiş olup, Huawei’nin mağazalarında satışa sunulmaya başlanmıştır.

VinFast VF 7 Duyuruldu: Özellikleri, Fiyatı ve Menzili Hakkında Her Şey

VF7, C segmentindeki akıllı elektrikli araçlar kategorisinde pazara sunuldu. Araç, geniş tekerlek…
Huawei Stelato S9

Huawei’den Mercedes’e rakip elektrikli Sedan: Stelato S9

Stelato S9 Huawei, Mercedes’e rakip olmaya geliyor!
Nissan Ariya Nismo

Nissan, Japonya’da 429 Beygir Ariya NISMO’yu tanıttı.

Nissan, Tokyo Auto Salon 2024’te Ariya Nismo’nun perdesini araladı. Bu bahar yollara…