skoda elroq render 2024
skoda elroq render 2024

Skoda tutkunları 15 Mart’ı bekliyor!

Sektörde ses getiren Çek otomobil üreticisi Skoda’nın yenilikçi ve aile dostu SUV’leri, otomotiv dünyasını bir kez daha kasıp kavurmak üzere. Skoda Enyaq’ın SUV tutkunları arasında büyük ilgi görmesi üzerine firma, en yeni elektrik harikası Skoda Elroq’u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Resmi olarak 15 Mart’ da tanıtılması planlanan Elroq, Enyaq’ın altında yer alacak ve ağabeyi ile aynı MEB şasisini kullanacak daha küçük bir elektrikli SUV.

Daha Küçük Bir Boyut, Büyük Beklentiler

Zarafetten veya ferahlıktan ödün vermeden daha kompakt bir elektrikli SUV fikri, Skoda tutkunlarının Elroq’un piyasaya sürülmesini heyecanla beklemesine neden oldu. Olağanüstü performansı ve aile dostu özellikleriyle övgü toplayan Enyaq’ın popülaritesini temel alan Elroq, şehirlerde yaşamak ve daha küçük bir çevresel etkiye sahip olmak ve aynı zamanda elektrikli mobilitenin avantajlarından yararlanmak isteyenleri memnun etmek için tasarlandı.

Volkswagen Grubu tarafından oluşturulan esnek ve özel bir elektrikli araç (EV) mimarisi olan Modüler Elektrikli Tahrik Kiti (MEB) platformu, Elroq’un temel taşıdır. Bu platformun Enyaq ile birlikte kullanılmasıyla MEB’in elektrikli aktarma organları için güçlü bir temel, etkili iç mekan kullanımı ve sürdürülebilirliğe bağlılık gibi avantajları Elroq’a da taşınacak. Benzersiz EV tasarımı, Skoda’nın içten yanmalı motorlara sahip modellerin modifikasyonlarından daha fazlası olan elektrikli otomobiller yaratma konusundaki kararlılığını vurguluyor.

Akıllı Kadranlar ve ‘Modern Sağlam’ Tasarım Dili

Skoda Elroq’un iç tasarımı en çok beklenen unsurlardan biri; zarafet ve yeniliği birleştirmesi öngörülüyor. ‘Akıllı Aramalar‘ düzeninin yeni Kodiaq ve Superb modellerinde başarılı bir şekilde uygulanması, sürücü odaklı özelleştirilebilir dijital ekranlar sunması planlanan Elroq için bir ilham kaynağı oldu. Bu kullanıcı merkezli strateji, Skoda’nın otomobillerine hem kişiselleştirilmiş hem de kullanımı kolay özellikler sunma taahhüdüyle tutarlıdır.

Elroq aynı zamanda Skoda’nın yepyeni “Modern Solid” tasarım dilini de kullanacak. Bu tasarım fikri, Skoda Vision 7S konseptinde görüldüğü gibi daha rafine, temiz bir görünüm sunuyor. Vision 7S konsepti, güçlü çizgiler ve hassas detayların zevkli birleşimiyle Skoda’nın elektrikli portföyünün gelecekteki tasarım yönüne dair bir fikir verdi. Bu felsefeye uygun olarak Elroq’un küçük elektrikli SUV’ların görsel çekiciliğini artıracak şık ve modern bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

Kentsel Manzaralarda Gezinmek

Skoda Elroq’un şehir içi ulaşıma ağırlık vererek çevik ve etkili bir elektrikli sürüş deneyimi sunması bekleniyor. Elroq, performansı çevre dostu olma özelliğiyle birleştiren küçük boyutu nedeniyle şehir sokaklarında manevra yapmak için mükemmel bir seçenektir. Elektrikli otomobiller kentsel ortamlarda ilgi görmeye devam ederken Elroq, çevre dostu ve sportif bir sürüş alternatifi sunarak damgasını vuracak konumda.

Skoda Elroq’un güç aktarma organları yetenekleri, MEB platformunu kullanmanın doğal faydalarıyla geliştirildi. MEB platformu uyarlanabilirliğiyle tanınmaktadır; çeşitli aktarma organları kombinasyonlarına izin verir, bu da Elroq’un çok çeşitli sürüş tercihlerini karşılayabileceği anlamına gelir. İster heyecan verici bir performans sağlamak için tasarlanmış olsun ister kentsel verimlilik için tasarlanmış olsun, Skoda, MEB platformunu kullanarak Elroq’un güç dinamiklerini ayarlayabilir.

Sürüş Deneyimini Yükseltme

Skoda’nın teknolojik ilerlemeye olan bağlılığı, Elroq’ta beklenen bağlantı öğelerinde görülüyor. Elroq’un, önceki Skoda araçlarında görüldüğü gibi modern bilgi-eğlence kontrollerini, çeşitli dijital asistanları ve kusursuz akıllı telefon bağlantısını içermesi bekleniyor. Genel sürüş deneyimini iyileştirmek ve onu basit bir ulaşım aracından daha fazlası haline getirmek için Elroq’a modern bağlantı entegre edilmiştir. Hem sürücülere hem de yolculara fayda sağlayan bağlantılı bir merkez haline gelir.

Skoda’nın sürdürülebilirliğe olan bağlılığı, elektrikli aktarma organlarının yanı sıra üretim sürecine de uzanıyor. Skoda’nın elektrikli ürün gamının bir üyesi olan Elroq’un sürdürülebilir üretim yöntemleri ve çevreye faydalı malzemeler kullanması bekleniyor. Skoda’nın çevreye olan etkisini en aza indirmeye olan bağlılığı, endüstrinin ekolojik açıdan sorumlu üretime doğru giderek artan geçişinin bir anıtı olan Elroq ile kanıtlanıyor.

Skoda’nın Dünya Çapındaki Elektrikli Varlığı

Kolay şarj, elektrikli bir aracı çalıştırmanın hayati bir bileşenidir. Skoda, şarj için sağlam bir altyapının gerekli olduğuna inanıyor ve Elroq’un da bu felsefeye uygun olması bekleniyor. Skoda, şarj erişilebilirliği ve kolaylığını ele alarak elektrikli araç sürüş deneyimini basitleştirmeyi umuyor. Benzersiz şirket içi çözümleri veya şarj ağı sağlayıcılarıyla yaptığı işbirlikleri sayesinde Elroq, sahiplerinin elektrikli bir yaşam tarzı yaşamasına izin vermeye hazır.

Skoda Elroq’un tanıtımı yalnızca bölgesel bir olay değil; bu, Skoda’nın dünya çapında elektrikli araçların görünürlüğünü artırmaya yönelik kasıtlı bir girişimidir. Skoda, Elroq ile çeşitli pazarlara hizmet etmeyi ve Volkswagen Grubu’nun bir üyesi olarak dünya çapında elektrikli otomobillere yönelik artan talepten yararlanmayı umuyor. Skoda, Elroq’un piyasaya sürülmesiyle küresel elektrikli otomobil pazarının önemli bir katılımcısı olma kararlılığını gösterdi.

Skoda Elroq — Kompakt Elektrikli SUV’lar Yeniden Tanımlanıyor

Küçük elektrikli SUV dünyasına yeni girecek potansiyel bir kişi de Skoda Elroq’dur. Elroq, devrim niteliğindeki iç mekan özellikleri, ‘Modern Solid’ tasarım dili, MEB platform tabanı ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı sayesinde Skoda’nın elektrikli taşımacılığın geleceğine yönelik vizyonunu mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Skoda Elroq, yeniliği, stili ve çevre bilincini bir araya getirmeyi vaat eden küçük ve çevik bir elektrik paketidir. 15 Mart 2024’de resmi tanıtımına hazırlanıyor.

Elroq ismini taşıyan ve MEB platformunu kullanan elektrikli Skoda’nın 35 bin avro bandında fiyatlanması ve Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Bu yıl 77 kWh batarya ile 480 km üstü menzile ulaşacak Elroq’un yanı sıra ikinci nesil Enyaq iV de satışa çıkacak. Yeni Enyaq, 86 kWh batarya ile 600 km civarı menzil sunacak. Her iki aracın da 2024 ikinci yarısında yollarda olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Toyota bZ4X

Toyota, Tesla Model Y’yi geride bırakmak için ilk EV’si olan bZ4X’i piyasaya sürdü

Toyota, 18 aylık bir gecikmenin ardından nihayet ilk elektrikli otomobili bZ4X’i Avustralya’da piyasaya sürdü. Tesla…
Lancia Ypsilon

Lancia Elektrikli Ypsilon Geri Döndü

Lancia’nın üçüncü nesil yarı kompakt hatchback’i hem hibrit hem de akülü elektrikli…

Peugeot, E 3008 Modelinin Global Lansmanını Zürih’te Gerçekleştirecek

1-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Zürih Otomobil Fuarı’nda, elektrikli araç gamına eklenen en son modeller sergileniyor. Bu etkinlik kapsamında, PEUGEOT INCEPTION Konsepti ve toplamda 11 farklı elektrikli PEUGEOT modeli sergilenecek.
byd oto

ABD’li senatörler Biden’ın Çin elektrikli araçlarını engellemek için daha da sert önlem almasını istiyor!

AB , Avrupa’ya ithal edilen Çin EV’lerine yönelik tarifeleri değerlendirirken , ABD’li üç Demokrat…