goodyear elektrikli araç lastiği
goodyear elektrikli araç lastiği

Goodyear, ikinci nesil dört mevsim EV lastiği olan ElectricDrive 2’yi piyasaya sürdü; ancak EV’ye özel lastikler elektrikli aracınıza takmaya değer mi?

Goodyear’ın yeni EV lastikleri

Merkezi Ohio, Akron’da bulunan lastik üreticisi EV sürücülerine anket yaptı ve EV lastiklerinde en çok istedikleri iki özelliğin sessiz bir sürüş ve ıslak yol performansı olduğunu buldu.

Bu nedenle Goodyear, ElectricDrive 2 EV lastiklerine, kabindeki gürültüyü azaltmaya yardımcı olan SoundComfort Teknolojili köpük eklentileri ve ıslak yollarda kavrama ve tepki kabiliyetini artırmak için optimize edilmiş asimetrik sırt desenini verdi.

Bu EV lastikleri aynı zamanda sürücülerin lastiklerinden daha fazla kilometre kat etmelerine yardımcı olmak için uzun ömürlü sırt bileşimlerine de sahiptir ve bu, EV’lerin ağırlığının lastikleri daha hızlı aşındırması nedeniyle önemlidir.

ElectricDrive 2’ler, birinci nesil ElectricDrive GT ile karşılaştırıldığında sürtünmeyi azaltan ve verimliliği ve menzili artıran gelişmiş yuvarlanma direncine sahip aerodinamik bir yan duvara sahiptir.

Lastiğin yapısında soya fasulyesi yağı, pirinç kabuğu külü silika ve sürdürülebilir kaynaklı doğal kauçuk da dahil olmak üzere en az %50 sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır. (Goodyear, Ocak 2023’te CES’te %90 sürdürülebilir malzemelerden yapılmış bir lastiği tanıttı .)

Goodyear, ElectricDrive2’nin Mayıs ayından itibaren ABD’de satışa sunulacağını söyledi ancak web sitesine göre lastik şu anda stokta . 17 boyutta gelir ve Tesla Model 3, Y ve S, Ford Mustang Mach-E, Chevy Bolt, Audi Q4 e-tron ve daha fazlasına uyar.

Elektrugo’nun Görüşü

EV’ye özel lastikler genellikle standart lastiklerden daha pahalıdır, peki buna değer mi? Bu, arabanızdan almak istediğiniz performansa bağlıdır.

Arabanızın menzilini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, özel EV lastikleri düşük yuvarlanma direncine sahip olduklarından yardımcı olacaktır. Sessiz bir kabin istiyorsanız, Goodyear’s gibi bazıları gürültü azaltma teknolojisine sahip olduğundan, bunlar sizin için doğru seçenek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Mini Cooper Ev

2024 Mini Cooper EV tanıtıldı! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Mini, son modeli olan tam elektrikli Cooper’ı tanıttı. IAA 2023 fuarında resmi…
Byd YANGWANG U9

Byd YANGWANG serileri

BYD 2024’de bomba gibi girerek dikkatleri üzerine çekti. Klasik araçlara göre çok…

Toyota C-HR PHEV üretim hattından çıktı!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki fabrikasında Türkiye’de üretilen ilk Elektrikle Şarj Edilebilen Hibrit (PHEV) araç olan yeni nesil Toyota C-HR üretim hattından çıktı.
JAECOO 7 Off-Road

Off-Road SUV markası JAECOO 7, Türkiye’ye gelmesi an meselesi!

Güçlü tasarımıyla dikkat çeken JAECOO 7, geleneksel Off-Road özelliklerini modern bir şekilde…