magna
Magna

Dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji etkinliklerinden biri olan CES 2024, Magna’nın heyecan verici yeni nesil 800V eDrive çözümüyle kapılarını açıyor.

Bu çözüm, verimlilik, güç-ağırlık oranı ve tork yoğunluğu açısından yeni standartlar belirlemeyi amaçlayan bir küresel lansmanla tanıtılıyor.

Magna’nın yeni nesil eDrive’ı, çeşitli gelişmiş teknolojileri bir araya getirerek, önemli ağırlık ve boyut azalmaları, artan performans, daha uzun sürüş menzili ve sürdürülebilirlik sağlayan bir çözüm sunmaktadır. Hafif (75 kg) tasarımı ve önceki nesil eDrive’a göre %20 daha düşük yüksekliği, gelişmiş esneklik sağlayarak dikkat çekmektedir.

Bu gelişme, sürücü eksenini etrafında 90 derece döndürebilme yeteneği ile önemli bir teknoloji ve tedarikçi sektöründe bir ilki temsil etmektedir. Bu özellik, ön ve arka araç alanında gelişmiş sistem entegrasyonuna olanak tanırken, gerçek dünya sürüşlerinde (%93’e varan) yüksek verimlilik elde etmektedir. Bu da çeşitli araç hızlarında önemli ölçüde artan verimlilik ve daha fazla çok yönlülük anlamına gelmektedir.

Magna Powertrain Başkanı Diba Ilunga, “Sürdürülebilir bir geleceği desteklerken olağanüstü sürüş deneyimleri yaratma konusundaki kararlılığımızda kararlıyız” dedi. “Yeni nesil eDrive’ımız, ürün tasarımında ve üretim metodolojisinde benzersiz bir sürdürülebilirlik sergileyen bu taahhüdün gerçek bir örneğidir. Sistemlerimizin kusursuz entegrasyonu sayesinde, alüminyum ve ağır nadir toprak malzemelerine olan bağımlılığımızı başarılı bir şekilde azalttık ve bu da üretim sırasında CO₂ emisyonlarında yaklaşık %20’lik bir azalmaya yol açtı. Bu olağanüstü başarı, daha parlak, daha yeşil bir geleceğe doğru ilerlerken sürdürülebilir inovasyona olan bağlılığımızın somut bir kanıtı olarak hizmet ediyor.”

Magna’nın yeni nesil eDrive’ı, müşterilere çok yönlülük sunarak C, D ve E segmentlerindeki araçlar için isteğe bağlı eDekuplaj ünitesiyle birincil veya tamamlayıcı ikincil tahrik çözümü olarak uygulanabilir. 250 kW’lık maksimum güç ve 5.000 Nm’lik maksimum aks torku sunarak etkileyici bir performans vaat etmektedir.

Kanadalı otomobil parça üreticisi Magna, bu çığır açan yeni nesil 800-volt elektrikli araç motoru ile sadece ağırlık ve performans alanında değil, aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaklaşım ile endüstriye liderlik etmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Audi, Porsche ile Ortaklaşa Geliştirilen KKD Elektrikli Araç Platformu İçin Elektrik Motorları Üretmeye Başladı

Audi, uzun süredir beklenen ve Porsche ile birlikte geliştirilen Premium Platform Elektrikli…
BYD Seal

BYD, Gümrük Vergisiz Elektrikli Araç Satışını Müjdeleyen Fabrikayı Resmen Açıkladı!

Çinli elektrikli araç üreticisi BYD, Avrupa’daki ilk büyük otomobil fabrikasını Macaristan’ın Segedin şehrinde kurma kararını resmen açıkladı. Nisan 2016’dan beri Komarom fabrikasında elektrikli otobüs üretimi gerçekleştiren ve uzun süredir Macaristan ile iş birliği içinde olan BYD, Segedin’deki yeni fabrikasıyla binlerce kişiye istihdam sağlayacak ve aynı zamanda BYD otomobillerin batarya paketlerini üretecek.
Tesla Model-3 Perofrmance 2024

Tesla, 2,9 saniyede 0-100 km/saat hıza ulaşan yeni Model 3 Performance’ı resmen tanıttı!

Tesla, yeni Model 3 Performance’ı resmi olarak açıkladı ve siparişlerini açtı ve…
Rivian R2

Rivian, Yeni Kompakt SUV Modeli R2’yi Tanıtıyor!

Elektrikli araç üreticisi Rivian, R1T kamyonu ve R1S SUV modelinden sonra ikinci…