Mazdas EZ-6 EV
Mazdas EZ-6 EV

Mazda, Pekin Otomobil Fuarı’nda iki yeni EV’yi (EZ-6 elektrikli sedan ve Arata SUV) tanıttı. Mazda’nın yeni EV’leri Çin için olsa da markanın ABD’de eksik olduğu şeyler bunlar.

Mazda’nın ilk EV’si MX-30, geçen yıl ABD’de yalnızca 66 model satıldıktan sonra üretimden kaldırıldı . Yaklaşık iki yıldır piyasadaydı.

MX-30’un Kaliforniya’da yalnızca az sayıda satılan, açıkça uyumlu bir araç olduğu açıktı. Şu anda ABD’de sıfır tamamen elektrikli Mazda satılıyor. ABD’deki başarısızlığa rağmen Mazda dünyanın en büyük EV pazarını ele geçirmeyi hedefliyor.

Mazda ile Çin devletine ait Changan Auto arasındaki ortak girişim olan Changan Mazda, BYD, Tesla ve bölgedeki diğerleriyle rekabet edebilecek iki yeni EV’yi tanıttı.

Mazda CEO’su Masahiro Moro etkinlikte şöyle konuştu: “İleriye dönük olarak Mazda, Çinli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan benzersiz ürünlerini tanıtarak Mazda’nın Çin işini tersine çevirmek için Changan Automobile ile çalışmaya devam edecek.”

Mazda’nın yeni EZ-6 ve Arata EV’leriyle tanışın

Mazda EZ-6, serideki ilk EV olup 2025’in sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Mazda’nın yeni elektrikli sedanı muhtemelen Mazda 6’nın yerini alacak.

EZ-6 muhtemelen Changan’ın teknolojisiyle güçlendirilse de, dış tasarımı açıkça bir Mazda’ya benziyor. Otomobil üreticisi, yeni EV’nin Mazda’nın tasarım dilini ve kendine özgü sürüş performansını Changan’ın gelişmiş EV ve akıllı teknolojisiyle birleştirdiğini söylüyor.

50:50 ağırlık dağılımına, ön dikme ve arka çok bağlantılı süspansiyona ve yüksek hızlarda daha iyi denge sağlamak için elektrikli arka spoylere sahiptir.

Mazda’nın EZ-6’sının içinde sıfır yer çekimine sahip ön koltuklar, Sony ses sistemi ve kablosuz telefon şarj cihazı bulunuyor. Ayrıca akıllı park teknolojisi ve ses kontrolü de bulunuyor.

İki versiyon mevcut olacak: saf elektrikli ve plug-in hibrit (PHEV) versiyon). Güç aktarım mekanizması ayrıntıları açıklanmamasına rağmen, yaklaşık 372 mil (600 km) CLTC sürüş menziline sahip olması bekleniyor. PHEV versiyonunun 621 milin (1.000 km) üzerinde bir mesafeye ulaşması bekleniyor.

Bu arada Mazda Arata konsepti. Elektrikli SUV, serinin ikinci EV’si olacak ve 2025 yılı sonuna kadar seri üretime geçmesi planlanıyor.

ARATA SUV

Aynı zamanda Mazda’nın Çin pazarı için harmanlanmış imza tasarımını da içeriyor.

Mazda’nın yeni EZ-6’sını veya Arata elektrikli SUV’unu düşünür müsünüz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

1 comment
  1. Sadece bir tahmin ama konu elektrikli araçlar olduğunda ABD muhtemelen diğer ülkelere göre daha riskli görülüyor. Kazanma şansı eşit olan bir başkan adayı “Elektrikli otomobil çılgınlığını durdurmamız lazım” ve elektrikli otomobillerin “işsizliğe ve enflasyona sonu olmayan bir geçiş olacağını” söylediğinde, başka bir yere gidersiniz ve ortalığın düzelmesini beklersiniz. yerleşmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery iCAR 03

Chery iCAR 03 işte Fiyatı, Menzili ve özellikleri!

Yenilik ve mükemmellikte sınır tanımayan Çinli otomobil üreticisi Chery, tamamen alüminyum şasiden oluşan…
Punch Ev

Tata’dan 12.000 dolara tamamen elektrikli Punch Ev Mini SUV! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Tata’nın yeni elektrikli modeli Punch.ev, Ocak başında ön siparişe açıldı ve başlangıç…
Toyota bZ4X

Toyota, Tesla Model Y’yi geride bırakmak için ilk EV’si olan bZ4X’i piyasaya sürdü

Toyota, 18 aylık bir gecikmenin ardından nihayet ilk elektrikli otomobili bZ4X’i Avustralya’da piyasaya sürdü. Tesla…
Renault Twingo

Efsanevi Twingo İsmi Geri Döndü: Elektrikle Buluştu!

Twingo adını duyduğunuzda, hemen yüzünüzde bir tebessüm beliriyor, değil mi? İşte bu…