NIO ET9'un dikkat çeken özelliklerinden biri de 'Steer-by-wire' tamamen elektronik direksiyon sistemi ve dört tekerden dönüş özelliği.

NIO ET9, lüks otomobil standardını baştan aşağı değiştirecek özelliklere sahip; firmanın amiral gemisi, 112.800 dolarlık bir fiyat etiketiyle müşterilerin ön siparişine sunuldu.

Bu özel aracın bataryası, 120 kWh silindirik hücreye sahip, 900V elektrik mimarisi ve hem ön hem arkada tek parça şasi ile donatılmış.

DC şarj hızı 600 kW, sadece 5 dakikada 255 km menzil sağlayabilen bu özel araç, 520 kW (708 HP) güce ve 1.200V silikon karbür çipli inverter teknolojisine sahip.

NIO ET9’un dikkat çeken özelliklerinden biri de ‘Steer-by-wire’ tamamen elektronik direksiyon sistemi ve dört tekerden dönüş özelliği.

NIO ET9
NIO ET9

Araç, 5,3 metreyi aşan uzunluğu, 3,25 metrelik dingil açıklığı ve dört koltuklu kabin düzeniyle benzersiz bir konfor sunuyor.

2025’in ilk çeyreğinde teslimatların başlaması planlanan bu Çinli elektrikli araç, NIO’nun ET9 modelini amiral gemisi olarak tanımladığı bir lüks otomobil.

Aracın ‘shooting brake’ formu, 900V elektrik mimarisine sahip ve NIO’nun geliştirdiği 46105 silindirik hücreleri kullanıyor.

Firma, hücre seviyesinde 296 Wh/kg enerji yoğunluğu elde ederek, mevcut araçlarda kullanılan 75 ve 100 kWh kapasiteli bataryalara kıyasla aynı boyutlara sahip bir bataryada 120 kWh enerji depolamayı başarıyor.

NIO ET9
NIO ET9

NIO ET9’un üretiminde kullanılan ön ve arka şasi, tek parça halinde üretilmiş, 5,3 metreyi aşan uzunluğuyla özel bir jet konforunu araç içinde yaşatmayı hedefliyor.

Aracın içerisindeki -55 dereceye kadar soğutma sağlayabilen 10 litrelik buzdolabı, konfor ve lüksün bir diğer göstergesi olarak öne çıkıyor.

Akıllı havalı süspansiyon, 80 km/saat hızda otomatik devreye giren aktif spoiler, 23 inç jantlar, üç LiDAR ve NIO’nun geliştirdiği 5 nm’lik iki NX9031 akıllı sürüş çipinden oluşan otopilot sistemi gibi özellikler, aracın teknolojik üstünlüğünü vurguluyor.

NIO ET9
NIO ET9

Lüks otomobil anlayışını kökten değiştirecek olan NIO ET9, 113 bin dolarlık fiyatıyla müşteri siparişlerini bekliyor, ve tahminlere göre 2025’in ilk çeyreğinde teslimatlara başlayacak.

NIO ET9’un özellikleri:

1 comment
  1. Elektrikli araçlara hala mesafelerin ama galiba gelecek elektrikli araçlarda. Nio et9 da oldukça başarılı bir araba gibi duruyor. Tam menzili ne kadar acaba bilen var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
WeRide, sürücüsüz otonom otobüs

WeRide, c otonom otobüs ile resmi olarak hizmete başladı!

2017 yılında kurulan ve dünya devleri arasında yer alan Bosch, NVIDIA, Renault-Nissan gibi şirketlerden yatırım alan WeRide, toplu taşıma faaliyetlerine sürücüsüz otonom otobüs ile başladı.
Nio ET9

Nio, ET9 birkaç gün önce SkyRide şasisini ve aktif süspansiyonunu tanıttı!

Tianxing tam aktif süspansiyonu “dünyanın ilk entegre hidrolik tam aktif süspansiyonu” olarak adlandırılıyor ve aktif süspansiyon elektrikli tahrik ünitesi ile donatılmıştır. Toplam süspansiyon stroku 220 mm’ye ulaşıyor. NIO yetkilisi “dalgalı yolların engebeli olmayacağını” söyledi.
Renault Twingo

Efsanevi Twingo İsmi Geri Döndü: Elektrikle Buluştu!

Twingo adını duyduğunuzda, hemen yüzünüzde bir tebessüm beliriyor, değil mi? İşte bu…
Hyundai IONIQ 6 Black Edition

Hyundai, içten yanmalı motorlu araçlardan elektrikli araçlara geçişi teşvik etmek için Kore’de takas programını başlatıyor!

Hyundai, elektrikli araç alımını teşvik etmek için takas planını başlattı