Tek şarj 200 km
Tek şarj 200 km


Çin’deki bir katı hal pil geliştiricisi, elektrikli mobilite oyununu değiştirmeye yardımcı olabilecek yeni bir batarya hücresini tanıttı. Tailan New Energy’nin araçlar için  tamamen katı hal lityum pilleri, segmentteki diğer batarya hücrelerininden iki kat enerji yoğunluğu sunmayı başardı.

Tailan New Energy, diğer adıyla Talent New Energy, 2018 yılında Pekin, Çin’de kurulmuş ve araştırma merkezini burada sürdüren özel bir katı hal pil geliştiricisidir.

Web sitesine göre , “lityum pil Ar-Ge uzmanları ve üst düzey bir yerli sanayileşme ekibi tarafından ortaklaşa kuruldu ve yeni katı hal lityum pillerin ve önemli lityum pil malzemelerinin teknolojik gelişimi ve sanayileştirilmesine odaklanıldı.”

Tailan New Energy’nin en son katı hal pil prototip hücresinin kısa süre önce açıkladığı teknik özellikleri göz önüne alındığında, tüm bu abartılı reklamın neyle ilgili olduğunu anlamamız kolay oluyor.

Tailan New Energy

Tailan, 120 Ah katı hal pil hücresini tanıttı

Batarya geliştiricisinin bu hafta WeChat’te yayınladığı basın açıklamasına göre şirket, tamamen katı hal lityum bataryalarda birçok teknolojik atılım gerçekleştirerek çok yakında elektrikli arabalara tek şarjla daha uzun mesafeler için güç sağlayabilecek ultra yüksek enerji yoğunluğu sunan yeni bir prototip hücreyi üretti.

Tailan’a göre bu buluşlar özellikle ultra ince ve yoğun kompozit oksit katı elektrolitler, yüksek kapasiteli gelişmiş pozitif ve negatif elektrot malzemeleri ve etkileyici bir 120 Ah katı hal lityum metal hücreyle sonuçlanan entegre bir kalıplama işlemiyle ilgili. Tailan New Energy, spesifikasyonlarına dayanarak katı hal pil hücresinin hem enerji yoğunluğu hem de depolama kapasitesi açısından endüstri rekorları kırdığını belirtiyor.

Tailan New Energy

Tek şarj 2000 km. hayal değil!

Talian’ın “dünyada ilk” olarak adlandırdığı prototip hücreler, 720 Wh/kg enerji yoğunluğunu barındırıyor; örneğin WeLion’un NIO pilleri gibi Çin’deki yolcu EV’lerine entegre edilen diğer hücrelerin iki katından fazla . Bu 360 Wh/kg WeLion hücrelerinin, bu yılın ilerleyen dönemlerinde NIO EV’leri tek şarjla 1.000 km’nin (620 mil) üzerinde bir mesafeye gitmesi bekleniyor , bu nedenle Talian New Energy teknolojisinin benzer boyuttaki bir mimari ayak izinde bu yoğunluğu ikiye katlama potansiyeli elektrikli araç piyasasını yeniden şekillendirebilir. Yani 2000 km. menzile ulaşabilir.

Yeni prototip hücresini parçalayan pil geliştiricisi, pozitif elektrottaki yüksek gram kapasiteli, lityum açısından zengin manganez bazlı malzemeden, negatif elektrottaki ultra geniş ve ince lityum kompozitten kaynaklanan potansiyel rekor kıran rakamlarını paylaştı. döngü stabilitesi ve mevcut katı hal lityum hücrelerini rahatsız eden katı-katı arayüz empedansı sorununu çözdüğü söylenen tescilli yüksek performanslı oksit kompozit katı hal elektroliti.

Yayın şöyle devam ediyor:

Tailan henüz binek araç entegrasyonuna yönelik herhangi bir özel plandan bahsetmedi ancak en yeni nesil tamamen katı hal pil hücrelerinin araç düzeyinde olduğunu belirtti. Şirket, fiyatları düşük tutarken bu teknolojiyi tüketici araçlarına yetecek kadar büyütebilirse, bugün yollarda en uzun mesafeye giden elektrikli araçların menzilini kolaylıkla iki katına çıkarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Hyundai Ioniq 7

Ioniq 7: Hyundai’nin Yeni Büyük SUV Modeli Haziran ayında Busan Otomobil Fuarında Tanıtılacak

Hyundai’nin elektrikli model gamındaki üçüncü büyük sürprizi Ioniq 7, merakla beklenen Busan…

BMW M3 Elektrikli Oluyor: İşte Yüksek Performanslı Elektrikli iM3!

Yeni bir ticari marka başvurusu, BMW’nin ilk yüksek performanslı M elektrikli otomobilinin…
Lamborghini Urus

2025 Lamborghini Urus Artık 789 HP’lik Plug-in-Hybrid Versiyonuyla Geliyor!

Lamborghini, Urus’un çift turboşarjlı 4,0 litrelik V-8’ine şanzımana monte bir elektrik motoru ekleyerek Urus SE’nin toplam güç rakamını yaklaşık 800 HP’ye çıkardı.
Kia EV9

Kia EV9 Türkiye’de Satışa Sunuldu! Fiyatı, Menzili ve Özellikleri

Otomotiv devi Kia’nın global ürün gamındaki en yenilikçi modellerden biri olan Kia…