Tesla, bu yılın başında yaptığı tanıtımdan sonra elektrikli otomobilleri için kablosuz endüktif ev şarj cihazı üzerinde çalıştığını doğruladı.

Tesla’nın Önceki Tutumu

Tesla, geçmişe kadar kablosuz şarja pek ilgi göstermemişti.

Kablosuz Şarjın Avantajları

Kablosuz şarj, arabanızı fişe takma ihtiyacını azaltarak zor veya zaman alıcı bir iş olmayan bir hale getirir. Ancak, Tesla daha önce otonom sürüş teknolojisine hazır olmak için görevi otomatikleştirmekten bahsetmişti. Eğer araçlar kendi kendine gidebilirse, şarj etmeleri için bir insanın müdahalesine gerek kalmazdı.

Tesla’nın Değişen Tutumu

Yıllar boyunca Tesla, bu görevi tamamlamak için kablosuz şarj yerine otomatik robot kolu tercih etti, ancak son zamanlarda işler değişti.

Yeni Nesil Tesla Kablosuz Ev Şarj İstasyonu

Bu yılın başlarında Tesla, yeni bir kablosuz ev şarj istasyonunu tanıttı. Firma, bu resmi bir sunumun parçası olarak yayınlamak dışında durum hakkında hiçbir yorumda bulunmadı.

Entegrasyon Süreci

Tesla, kablosuz şarja odaklanan bir startup’ı kısa süreliğine satın almadan önce, çalışanlarının bir kısmını entegre etmeden önce bu girişimi gerçekleştirdi.

Resmi Onay

Tesla, artık kablosuz bir ev şarj istasyonu üzerinde resmen çalıştığını doğruladı. Baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, Cybertruck hakkındaki Jay Leno videosunda, “Endüktif şarj üzerinde çalışıyoruz. Bu noktada herhangi bir şey takmanıza bile gerek yok. Garajınızdaki pedin üzerinden geçin ve şarj etmeye başlayın,” dedi.

Bilgi Eksikliği

Tesla, yaklaşan ürünle ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

Tasarımcının Açıklamaları

Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, Cybertruck hakkındaki Jay Leno videosunda teknoloji üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Ancak, ürün hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Elektrugo’nun Görüşü

Şahsen ben bu ürün hakkında pek heyecanlanmıyorum; çünkü bunun oldukça pahalı olacağına inanıyorum. Kurulum maliyeti genellikle ev tipi EV şarj cihazı kurulumunun en pahalı kısmıdır ve kablosuz şarj teknolojisi bunu daha da pahalı hale getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery Arrizo 8

CHERY ARRIZZO 8 PHEV Hibrit Türkiye’ye geliyor!

Artık 100 kilometrede sadece 4.2 litre tüketimle çalışan ve 1000 km üzerinde…
BYD Ocean-M

BYD 3. çeyrekte piyasaya çıkacak Ocean-M hatchback’i tanıttı!

Ocean-M hatchback’in resmi lansmanı üçüncü çeyrekte 150.000 RMB (yaklaşık 20 bin dolar) ila 200.000 RMB (yaklaşık 27 bin dolar) fiyat aralığında gerçekleşecek.

Dongfeng, Yenilikçi Sodyum İyon Bataryalı Nammi 01 Modelini Piyasaya Sürüyor

Çinli otomotiv devi Dongfeng Motor, 17 Kasım’da başlayacak Guangzhou Otomobil Fuarı’yla eşzamanlı…
Volkswagen ID.3 GTX

Volkswagen ID.3 GTX 322 HP Performansı, Golf GTI’nin Elektrikli hali!

ID.3’ün en hızlı versiyonu 5.6 saniyede 100 km/saat hıza ulaşıyor.