Togg T10F
Togg T10F

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan TOGG Teknoloji Kampüsü’nde düzenlenen test sürüşü etkinliği, CEO Mehmet Gürcan Karakaş’ın katılımıyla gerçekleşti. Karakaş, basın mensuplarına şirketin yakın gelecek planlarına ve Avrupa’daki adımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

T10X’in çift motorlu ve dört tekerlekten çekişli versiyonunun öncelikli olduğunu belirten Karakaş, bu versiyonun “limited edition” olarak haziran-temmuz aylarında satışa sunulmasının planlandığını ifade etti.

T10F

Avrupa pazarına giriş konusunda da konuşan Karakaş, Bu senenin sonundan itibaren Avrupa’da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zaten şirketimiz TOGG Europe GmbH’yı 2021’in mayıs ayında kurmuştuk, altyapıyı da oluşturuyoruz şu an. T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılında da (2025) teslimatlara başlamak istiyoruz.” dedi.

Togg T10F 2025’de Yollarda

CES 2024 fuarında tanıtılan Togg T10F fastback modeli hakkında da bilgi veren Karakaş, bu modelin satış tarihinin Mart-Nisan 2025 olarak öngörüldüğünü belirtti. Ayrıca uygun fiyatlı bir B-SUV olan T8X’in de aynı dönemlerde tanıtılması planlanıyor.

Karakaş, “Gösterdik ama bir sene önceden bunun çalışmalarını yapıyorduk. Şimdi aynı şekilde T10F’nin sonrasının da çalışmalarını yapıyoruz, yani hep söylediğimiz B segmentindeki bir SUV’un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F’nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Fiat 500e, Elektrikli Otomobil Arenasında Üçüncü Kez Zafer Kazanarak İkonluğunu Kanıtlıyor!

1957 yılında dünya yollarına ilk adımını atan ve o günden bu yana…

BMW M3 Elektrikli Oluyor: İşte Yüksek Performanslı Elektrikli iM3!

Yeni bir ticari marka başvurusu, BMW’nin ilk yüksek performanslı M elektrikli otomobilinin…

SWM Otomobillerinin 2023 Fiyatları ve Detayları

SWM, modellerinin fiyatlarını resmi bir lansmanla duyurdu. Premium DCT donanımına sahip olan…
Toyota EPU

Toyota’nın EPU kamyonu beklediğimiz elektrikli Ford Maverick rakibi mi?

Toyota, bu hafta Japonya Mobilite Fuarı’nda Ford Maverick boyutunda elektrikli kamyon konseptini…