togg
togg

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, Sedat Bingöl (35) ve Gökhan Şensoy (37), Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Togg’un T10X modelini, 20 santimetre kalınlığındaki karla kaplı yollarda test etti. Havadan görüntülenen test sürüşünde Sedat Bingöl, ön yargıları kırmak amacıyla bu denemeyi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Buzda, karda, çamurda hiç kalmadan gidiyoruz” dedi.

Karlıova ilçesi, Bingöl’de yılın ortalama 6 ayı karla kaplı ve zorlu kış şartlarına sahip bir bölge. Bu şartlarda yaşayan Sedat Bingöl ve Gökhan Şensoy, Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg’un T10X modelini, 20 santimetre kalınlığındaki karla kaplı yollarda test etmeye karar verdiler. Eksi derecelerde seyreden hava koşullarında buzlu ve karlı yollar üzerinde gerçekleşen test sürüşünü, Togg’u düşünen diğer ilçe sakinleri de izledi. Test sürüşü ayrıca havadan da görüntülendi.

Togg’un T10X modelini, 20 santimetre kalınlığındaki karla kaplı yollarda test

Sedat Bingöl, Togg‘un eksi 20 derecede bile tek marşla çalıştığını vurgulayarak, “Aldığımız araçlar sürekli yolda kalıyor, çalışma sıkıntısı çekiyoruz. Sabah kalkıp işe gittiğimizde araçlar genellikle çalışmıyor. En az 1 saat bekleyip, aracın ısınmasını bekliyoruz. Togg aracını aldık ve gayet memnunuz. Eksi 20 derecede sabah marşa bastığımız gibi çalışıyor. 15-20 santimetre kar içinde rahatlıkla gidip gelebiliyoruz. Arka itişli olduğu için biraz ön yargı vardı. Burada genelde önden çekişli araçlar alınıyor. ‘Elektrikli araçlarda sıkıntı yaşanıyor’ diyenler oldu. Aldım ve 2 aydır kullanıyorum. Herhangi bir problem yok, gayet memnunum ve şarjı da iyi gidiyor. Buzda, karda, çamurda hiç kalmadan gidiyoruz. Togg almayı düşünen arkadaşlarımız ön yargıyı kırmak için denedi. Buzda nasıl gidiyor, karda kalır mı kalmaz mı, kayar mı gibi kaygılarını gidermek için denediler ve testi başarılı bir şekilde geçti” şeklinde konuştu.

Togg almayı düşünen Yusuf Bingöl de, “Karlıova’da 6 ay boyunca kışı yaşıyoruz. Burası, her aracın giremeyeceği bir memleket. Bugün hem arabayı denedik hem kış şartlarında yolda kalır mı kalmaz mı diye test yaptık. Gayet başarılı geçti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hyundai’nin Lüks Markası Genesis, Yepyeni GV90 Elektrikli Süper SUV’uyla Çığır Açıyor

Hyundai’nin lüks markası Genesis , Ulsan’daki fabrikasında üretilecek yeni bir “süper büyük” elektrikli SUV’u…

Japon Endüstri Liderleri , Gelişmiş Araç Yazılımı Geliştirmek İçin Biraraya Geliyor.

Aralarında Toyota , Nissan, Honda, Subaru, Panasonic ve diğer yedi firmanın da bulunduğu…
tag togg

100 bin adet TOGG siparişi verebiliriz!

Martı Kurucusu Öktem: 100 bin adet TOGG siparişi verebiliriz.
Nissan Honda ortaklığı

Nissan ve Honda, Elektrikli araç geliştirmek için bir araya geliyor!

Geçen hafta Japon medyasında süregelen bir söylenti sonunda resmiyet kazandı: Honda ve…