tag togg
tag togg

Martı Kurucusu Öktem: 100 bin adet TOGG siparişi verebiliriz.

Türkiye’nin öncü ulaşım uygulaması olan Martı, sürücülerin gelir ve yaşam kalitesini artırmayı hedefleyerek, aynı zamanda yolcuların ulaşım zorluklarına kapsamlı çözümler sunma misyonuyla yeni bir döneme adım atıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ifade edilen görüşlere göre, Öktem, önceki yıllarda Avrupa ve ABD’de faaliyet gösteren araç paylaşım şirketlerinin, araç sahibi olmak isteyen sürücülere finansal destek sağlama konusunda başarılı çalışmalara imza attığına vurgu yaparak : “Türkiye’de ulaşım sorununun çözümü, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği’nden geçiyor. Bu düzenlemenin hayata geçirilmesiyle, ülkemizde ulaşım bir problem olmaktan çıkarak ekonomiye katkı sunacak ve insanların ulaşım sorunu, kökünden çözülecek. Daha önce pek çok gelişmiş ülkede başarıyla uygulanmış olan, gelire dayalı araç satın alma modelini sunarak, sürücülere geleneksel kredilerden daha uygun koşullarda otomobil sahibi olma imkanı sağlayabiliriz. Bu sayede şoför kardeşlerim, kendi işinin patronu olacak, rahat bir nefes alacak. Bu konuda bankalarla görüşmelerimiz devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“100 bin TOGG siparişi verebiliriz”

Yönetmeliğin hayata geçmesiyle Türkiye’de bir “ulaşım devriminin” kapılarının aralanacağını kaydeden Öktem, “120 bin TAG sürücümüz var. Aracı olmayıp TAG yapmak için bize başvuran 90 bin kişi var. Yerli ve milli bir şirket olarak böyle bir durumda ilk tercihimiz tabii ki milli gururumuz TOGG olacaktır. Türkiye’de bugün için sayıları 120 bine yaklaşan TAG sürücümüz için 100 bin TOGG siparişi vermeyi önceliklendiririz. Bize TOGG yakışır.” ifadelerini kullandı.

TAG platformundan gelir elde etmediklerini vurgulayan Öktem, şunları kaydetti:

Müthiş bir yatırım yapıyoruz ve bunu, ülkemizin ulaşım sorununun çözülmesi ve vatandaşlarımızın çağdaş, güvenli, sürdürülebilir bir ulaşım alternatifine kavuşmaları için yapıyoruz. Dünyanın her yerinde bu tip sorunlar ve ulaşım problemleri, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği ile çözülüyor ve çözüldü. Yönetmelik, bugün dünyanın 151 ülkesinde mevcut ve sistem uygulanıyor. G20 ülkeleri arasında bu yönetmeliğe sahip olmayan tek ülke Türkiye kaldı. Avrupa’da bu yönetmeliğin olmadığı tek ülke yine biziz. Kişi başı gayrisafi mili hasılası 2000 doların üstünde olan ülkeler arasında da yine yönetmeliği olmayan tek ülkeyiz. Biz, yakın zamanda bu yönetmeliğin devreye alınacağını ve tüm sorunların ortadan kalkacağına inanıyoruz. Sürücüler de kazanç sağlayacak. Bu yönetmelik sayesinde vergilendirilmiş bir kazanca sahip olacaklar ve tartışmalar da son bulacak.”

kaynak : otopodyum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Chery, OMODA 5

Chery Omoda5 Ocak 2024 Fiyat Listesi Yenilendi. Zam YOK!

Chery’den Zam Yok, Sürpriz Kampanya! Chery, yeni yıla zam yapmadan giriş yaparken, özel kampanya detaylarını paylaştı!

Dev Volkswagen, Üretimdeki Şokuyla Sarsılıyor: ID.4 ve ID.7 Üretimi İkinci Kez Durdu!

Emden fabrikasındaki üretim hatları Perşembe günü durma noktasına geldiğinde, bir VW sözcüsü, haberin ID.4 ve ID.7 modelleri için elektrik motorlarının bulunmadığı bir dönemde geldiğini açıkladı.
Porsche K1 SUV

Porsche K1 Elektrikli SUV İlk Defa Ortaya Çıktı!

Porsche, Cayenne modeliyle son 20 yılda büyük bir başarı elde etti ancak markanın…

Rusya’nın yeni iğrenç ‘Tesla katili’ Elektrikli Aracı hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Rusya’nın Moskova Politeknik Üniversitesi’nden bu hafta başında sosyal medyada paylaşılan yeni bir…