Alibaba IM L7
Alibaba IM L7

Çinli SAIC Motor ve Alibaba Ortaklığına Ait IM Motors, Yeni Elektrikli Sedanı L7’nin Tanıtımını Gerçekleştirecek

24 Şubat’ta Çinli otomotiv devi SAIC Motor ve e-ticaret devi Alibaba’nın ortak girişimi olan IM Motors, heyecan verici bir duyuruyla elektrikli sedanları L7’nin yeni versiyonunu tanıtacağını açıkladı.

Bu yeni versiyon, 0,21 Cd sürtünme katsayısına sahip özel tasarımı ve 800V elektrik mimarisiyle dikkat çekiyor. 5,1 metrelik sedan araç, Alibaba’nın geliştirdiği son teknoloji IMOS 2.7.0 işletim sistemi ile donatılacak. Tavanında bulunan üç adet LiDAR ve NVIDIA Orin X çipleri sayesinde, Çin’in birçok şehrinde otonom sürüş özellikleri sunacak.

2024 yılı içerisinde tamamıyla otonom sürüşe geçmesi planlanan IM L7, güncellenen iç mekanıyla hem ön hem arka koltuklarda sürücü ve yolculara daha konforlu bir yolculuk imkanı sunacak.

L7’nin dikkat çeken diğer özellikleri arasında telefonla uzaktan park, dar yollardan ve otopark çıkışlarında yardımcı olacak asistan özellikleri ile tek tuşla park yerinden çıkma gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca arka koltuklar, kullanıcıların isteğine göre 10 dereceye kadar eğilebiliyor.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Cadillac Celestiq

Cadillac Celestiq Lüks EV Üretimi Başladı

EV modeli, Warren, Michigan’daki GM Global Teknik Merkezi’nde elle üretildi. Cadillac, ultra…
Togg

Ekim Ayında Togg T10X V2, Elektrikli Araçlar Arasında Lider Konumda

Ekim ayında Türkiye’de toplamda 9,089 elektrikli otomobil satıldı. Listenin en üst sırasında,…

Ferrari’nin İlk Tamamen Elektrikli Aracı İçin Beklenen Tarih 2025

Ferrari’nin ilk tamamen elektrikli modeline yönelik heyecan artıyor çünkü İtalyan spor otomobil üreticisi, planlanandan daha hızlı ilerlediğini açıkladı. Vigna, otomobil üreticisinin üçüncü çeyrek kazançlarını takiben yaptığı açıklamada, “Ferrari’nin ilk tamamen elektrikli model projesi planlandığı gibi ilerliyor, hatta bazı aşamalarda ileri seviyedeyiz” dedi.
Hyundai IONIQ 6 Black Edition

Hyundai, IONIQ 6 EV Black Edition’ı tanıtıyor!

Hyundai, IONIQ 6 Black Edition’ı tanıttı