Byd ucuz Ev Seagull
Byd ucuz Ev Seagull

BYD’nin en ucuz elektrikli otomobili artık daha da uygun fiyatlı. EV üreticisi, en yeni “mini Lamborghini” elektrikli otomobilinin piyasaya sürülmesiyle benzinle çalışan otomobillerle fiyat savaşını körüklüyor. 

Yeni bir dönem elektriği petrolden daha ucuz

Geçtiğimiz yılın sonlarında Tesla’yı geride bırakarak dünyanın en büyük EV üreticisi haline gelen BYD, ivmesini 2024’e taşıyor.

BYD, geçen ay 15.200 dolardan (109.800) başlayan Qin Plus EV’nin piyasaya sürülmesiyle gazla çalışan arabalarla bir fiyat savaşı başlattı . Çinli otomobil üreticisi, yeni EV’nin resmi olarak açıldığını söyledi: “Elektriğin petrolden daha düşük olduğu yeni bir çağ. “

DM-i modeli (PHEV) daha da ucuz, 79.800 yuan’dan (11.000 $) başlıyor ve 120 km’ye (74 mil) kadar NEDC tamamen elektrikli menzile sahip.

EV versiyonu, sırasıyla 261 mil (420 km) veya 316 mil (510 km) CLTC aralığına kadar 48 kWh veya 57,6 kWh pil paketiyle sunulmaktadır.

Geçtiğimiz yıl BYD, ilk kez 100.000 yuan’ın (13.900 $) altında fiyatlandırılan Qin Plus Champion Edition’ı (DM-i modeli) piyasaya sürdü. BYD, benzinle çalışan otomobillerle aynı fiyata sahip olan yeni modelin “ortak girişim araçlarının hendeğini doğrudan yok ettiğini” iddia etti.

Birkaç gün sonra BYD, onu 13.900 dolardan başlayan yeni Dolphin EV Honor ile takip etti. Yeni BYD Dolphin, daha düşük bir fiyat etiketiyle daha fazla performans ve geliştirilmiş bir tasarıma sahiptir.

Geçen hafta BYD, yeni Tang ve Han modellerinin fiyatlarını düşürerek fiyat savaşını körükledi . Daha sonra bu hafta başında BYD, en çok satan elektrikli SUV’u Yuan Plus’ın fiyatını 16.600 dolara (119.800 yuan) düşürdü .

BYD, 10.000 doların altında başlayan daha ucuz Seagull EV’yi tanıttı

BYD, Çarşamba günü Çin’de daha ucuz olan Seagull EV’yi (Honor Edition) “69.800 yuan’dan başlayan şok edici bir fiyatla” tanıttı. Bu yaklaşık 9.700 ABD doları eder.

Yeni Martı, sırasıyla 190 mil (305 km) veya 252 mil (405 km) CLTC menzili için 30,08 kWh ve 38,88 kWh BYD Blade akü paketleriyle mevcuttur.

BYD’nin yeni Seagull EV si üç donanım seçeneğiyle sunuluyor.

Fiyatı ve Menzili

Yeni EV’nin iç kısmında 10,1 inçlik dönen bir merkezi bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. DiLink’in akıllı ağ bağlantısı, kullanıcıların araçla etkileşime girmesine ve video oynatmasına olanak tanır.

Yeni Seagull EV, 30 dakikada %30’dan %80’e hızlı şarj olabiliyor. Yerel haberlere göre, BYD’nin Martı’sına eski Lamborghini tasarımcısı Wolfgang Egger’in projeyi yönetmesi nedeniyle “Lamorghini mini” adı veriliyor.

BYD kısa süre önce Güney Amerika’da Seagull EV’yi piyasaya sürdü . Yurt dışında Dolphin Mini olarak bilinecek ve Brezilya’da yaklaşık 20.000 $ (99.800 BRL) başlangıç ​​fiyatına sahip olacak.

Elektrugo’nun Görüşü

BYD, EV fiyatı 10.000 doların altında olan, gazla çalışan araçlara yönelik bir saldırı başlatıyor. Martı (Yunus mini), Toyota gibi kitlesel pazar otomobil üreticilerinden pazar payını çalarak yurt dışına hızla genişliyor.

Geçtiğimiz yıl Çin’de 280.000’den fazla Seagull EV satıldı ve bu rakam Dolphin ve Yuan Plus’ın (Atto 3) üstüne çıktı. Bu, BYD’nin en ucuz arabası olmasına rağmen, Çin’deki birçok düşük maliyetli elektrikli araba ile karşılaştırıldığında hala iyi bir EV.

1 comment
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

TOGG ve Farasis, 30 Milyar Liralık Batarya tesisi Siro’yu Kuruyor.

Çinli Farasis, Bursa’da TOGG ile birlikte kuracağı fabrikanın detaylarını açıkladı. Türkiye’nin ikinci lityum pil fabrikası olacak olan tesis, yılda yaklaşık 2GWh kapasiteyle batarya üretecek.
Sony ve Honda

Sony ve Honda’dan Oyun Severlere Üç Elektrikli Otomobil Geliyor!

Japon medyası, devler Sony ve Honda’nın heyecan verici bir haberle geliyor: İki…

2025’e Damga Vuracak: Togg, Avrupa Yollarında Boy Gösterecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Brüksel ziyareti sırasında yaptığı açıklamada,…
magna

Magna : 340 beygir gücünde bu motor sadece 75 kilo!

Dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji etkinliklerinden biri olan CES 2024,…