Huawei Stelato S9
Huawei Stelato S9

Huawei ve Pekin Otomotiv Grubu’nun (BAIC Grubu) elektrikli araç (EV) kolu BAIC BluePark tarafından ortaklaşa oluşturulan yeni marka Stelato, teknoloji devinin Çin’deki varlığını daha da genişletmeye hazırlanan ilk modeli Stelato S9’u tanıttı. EV endüstrisi.

Stelato, orta ve büyük boy yönetici sedanı Stelato S9’un ilk tanıtımını bugün başlayacak 2024 Pekin Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek.

Model, dijital arka aynalar, 21 inç çok kollu tekerleklerle birlikte geliyor ve Aito yapımı Aito M9‘dan sonra Huawei tarafından desteklenen bir diğer amiral gemisi modeli olacak .

Şubat ayının başlarında BAIC BluePark, Huawei ile ortak markasının ilk ürününün yeni Stelato markası altında premium pazara yönelik akıllı bir sedan olacağını söylemişti.

BAIC BluePark, şirketin premium sedanı 2024 yılında Asya ve Avrupa’da bir dağıtım ve servis ağıyla yurtdışı pazarlara sunmayı planladığını söyledi.

Stelato S9, motor tedarikçisi Huawei olmak üzere tek motorlu ve çift motorlu versiyonlarda satışa sunulacak .

Tek motorlu versiyon maksimum 227 kW güce sahip bir motorla çalıştırılırken, çift motorlu versiyonda maksimum 158 kW güce sahip ek bir ön motor bulunur.

Başvuru sayfasına göre modelin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği sırasıyla 5.160 mm, 1.987 mm ve 1.486 mm, dingil mesafesi ise 3.050 mm.

Pilleri, her ikisi de CATL‘den Li-ion üçlü ve “Li-ion üçlü + lityum demir manganez fosfat” seçenekleriyle mevcuttur .

Yerel medya kuruluşu Yicai, 13 Mart tarihli bir raporda, bir toplantı tutanağına atıfta bulunarak, otomobilin başlangıç ​​fiyatının 300.000 RMB (41.390 $) ile 500.000 RMB arasında olmasının beklendiğini söyledi.

Huawei’nin akıllı araç çözümleri bölümü başkanı Richard Yu, daha önce Stelato S9’un temmuz-ağustos aylarında satışa çıkacağını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
Kia EV3

Kia EV3 nihayet tanıtıldı. Türkiye’de yüzde 10 ÖTV ile satılacak!

Güney Koreli otomotiv devi Kia, merakla beklenen yeni elektrikli aracı EV3’ü düzenlediği…
Byd

BYD 2023’te 3 milyon EV satışıyla rekor kırdı!

Dünyanın en büyük otomobil pazarında ülkenin hakim otomobil üreticisi BYD, dün satış rakamlarını açıkladı. Yıl sonu satışlarını topladığımızda 2022’ye göre %62’lik muazzam bir büyüme var.
Bmw Vision Neue Klass X

BMW yeni Vision Neue Klass X’in tanıtımını yapıyor!

BMW, gelecek haftaki resmi tanıtımı öncesinde yeni Vision Neue Klasse X elektrikli SUV’nin tanıtımını yapıyor. Bu beklediğimiz elektrikli BMW SUV mu?
Renault 5 E-Tech

İşte Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli! Menzili ve Özellikleri

Renault, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, efsanevi Renault 5’in tamamen elektrikli versiyonu olan…