Elektrikli Tiguan
Elektrikli Tiguan

Alman otomobil devi Volkswagen, SUV segmentindeki başarısını sürdürmeye odaklanarak, 2023 yılında satışa sunduğu araçlarının %54.2’sinin SUV gövde tipine sahip olduğunu duyurdu. Marka, Taigo’dan Touareg’e kadar geniş bir yelpazede SUV modeller üretiyor ve bu stratejisini elektrikli çağda da devam ettirmek istiyor.

Geçtiğimiz yıllarda Golf ve Tiguan isimlerinin elektrikli modellerde de kullanılacağına dair yapılan açıklamaların ardından, Tiguan’ın C-SUV olarak elektrikli versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlandığı belirtildi. Ancak, aracın resmi adı henüz açıklanmadı ve bu yeni elektrikli modelin 2026 yılında tanıtılacağı duyuruldu.

ID.Tiguan olarak adlandırılması beklenen aracın hangi platformu kullanacağı ise henüz netleşmedi. Ancak, beklenildiği üzere, aracın hâlâ geliştirilen MEB+ platformunu kullanması bekleniyor. Bu platform, önceki modellerden farklı olarak daha geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Bu görselin Alt özniteliği boş. Dosya adı: indir-22-1024x575.webp

2026 yılı Volkswagen için oldukça önemli bir yıl olacak.

ID.2 temelli küçük bir SUV’un ardından, ID.Tiguan’ın da aynı yıl içinde tanıtılacak olması, markanın elektrikli model gamındaki çeşitliliği artırmış olacak. Ayrıca, daha küçük modellerin de katılacağı elektrikli seçeneklerin, Volkswagen’in ana markası ve diğer alt markaları üzerinde nasıl bir etki yaratacağı ise ilerleyen zamanlarda netlik kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir
MG Cyberster roadster

MG’nin yeni Roadster Cyberster özellikleri, renkleri ve daha fazlası!

MG Cyberster’la tanışın. İlk kez 2021’de Şangay Otomobil Fuarı’nda konsept olarak gösterilen , garip…

MG, iki yıl içinde yaklaşık 20.000 Euro fiyatla yeni bir elektrikli otomobili tanıtabilir!

Cenevre Otomobil Fuarı vesilesiyle MG , %100 elektrikli otomobil serisini genişletme planlarını açıkladı ve yapılan açıklamalara göre otomobil üreticisi, Dacia Spring’e bir rakip olacağının sinyalini verdi . 
Audi-Q6-e-tron

Audi, bu ay yeni Q6 e-tron’u resmi olarak tanıtacak!

Audi AG, sanki yıllar gibi gelen bir süre boyunca onu geliştirdikten sonra nihayet Q6…
Toyota bZ3C

Toyota iki yeni EV’yi tanıttı: bZ3C ve bZ3X

Toyota sürekli olarak EV’den en çok kaçınan otomobil üreticilerinden biri oldu ve şu…